Rental Terms

Rental Terms

Kiralama Şartları ve Sözleşmesi

Rezervasyon

Kiralamak istediğiniz evde belirlediğiniz tarihlerde müsaitlik var ise rezervasyonunuz başlar. Kiralamak istediğiniz tatil konutunu ve kiralayacağınız tarihlerinizi belirtip, sizden gerekli ulaşım ve fatura bilgileri alınarak Ön Rezervasyon işleminiz yapılmış olur. Daha sonra ise size gönderdiğimiz şirket hesabına toplam fiyatın % 35 kapora olarak (Banka ‘Havalesi yada  EFT, Kredi Kartından ‘Tek – Taksitli Çekim yada Mail Order’,  Western Union yada Peşin Olarak ) en geç 1 gün içinde ödemeniz tahsil edilir, geriye kalan ücret villa/apartın tesliminde sözleşme yapıldıktan ve villa kontrolleri yapılıp, villa/apart tesliminde peşin (Nakit) olarak alınır.  

Rezervasyon detaylarının bulunduğu Rezervasyon Formunuzu e-mail, faks veya telefon yolu ile size gönderiyoruz. Böylelikle seçtiğiniz ev, istemiş olduğunuz tarihlerde sizin adınıza rezerve edilmiş olur. Geri kalan ödeme ise eve girişte yetkili kişi tarafından teslim alınıyor. Rezervasyon Formu içerisinde konaklama tarihleriniz, toplam ücret, alınan kapora tutarı, kalan ücret, ev ve bölgenin ismi, rezervasyonun yapıldığı ve onaylandığı tarih vs. bilgiler açıkça belirtilmektedir. 

Villa tesliminde teslim olunan demirbaşların sayımı yapılır ilanda belirtilen miktarda depozit alınır, alınan depozit çıkış tarihinde villadaki demirbaş teslimi kiracı tarafından yapıldıktan sonra geriye ödeme yapılır.

 

Nasıl Rezervasyon Yapabilirim?

Online Rezervasyon: Konaklamak istediğiniz tatil evi ilanının içerisinde yer alan “Sezonlar ve Rezervasyon” panelini kullanarak rezervasyon talebi girişinizi gerçekleştirebilirsiniz. Bu kısımda yer alan '' Şimdi Kirala'' butonu yardımıyla adımları takip ederek gerekli rezervasyon işlemlerinizi yapabilirsiniz.

Telefon ile Rezervasyon: Rezervasyon yapmak istediğiniz tatil evini belirledikten sonra (0 252) 616 74 46 - 0531 782 37 36 nolu telefondan şirketimize ulaşarak ilgili evin kodunu yetkili personelimize ileterek yazlık hakkında merak ettiğiniz tüm bilgileri alabilir, yazlığın müsaitlik durumunu teyit ettirebilirsiniz. Ardından iletişim bilgileriniz yetkilimiz tarafından alınır ve ilgili rezervasyonunuzla ilgili tüm detayları içeren “Ön Rezervasyon Belgesi” gönderilir. Belge içerisinde yer alan şirket hesabımıza belirtilen ödemeyi belirlenen süre içerisinde ödemeniz halinde rezervasyonunuz onaylanır ve “Rezervasyon Onay Belgesi” tarafınıza iletilir.

 

Müşteri  Sorumlulukları

Müşteriler konaklayacakları tatil villasının yada apartını kendilerine tahsis edilen tüm eşyalarını ve mobilyalarını kullanmaya yetkilidir, Fakat tüm eşyaları, mobilyaları ve ekipmanları temiz kullanmaları gerekmekte, herhangi bir hasar verdiklerinde hemen firmamızı haberdar edeceklerdir. Konakladıkları süre içinde villa yada aparta verecekleri her türlü hasarı, kaybettikleri her türlü eşyanın zararını villa yada aparttan ayrılmadan ödeyeceklerdir. Müşteriler villa yada apart çevresindeki komşulara karşı anlayışlı olacaklar ve çevreyi rahatsız edecek her türlü davranış ve gürültüden sakınacaklardır. Ayrıca kanunen yasak olan herhangi silah, uyuşturucu vb. gibi maddeleri bulundurmayacaklar, kanunen aranan kişileri/kaçakları villa yada apartta barındırmayacaklar, kısacası villa illegal hiçbir faaliyet için kullanılmayacaktır. Müşteri kiraladığı süre içinde kiralanan konutta kendi kusurundan dolayı meydana gelecek muhtemel kazalardan, zararlardan ve kendisine eşlik (refakat) eden diğer bireylerden de sorumludur.

Her tatil konutu açıklamalarında maksimum kişi sayısı belirtilmiştir , Kiralama süresince belirtilen ve makbuz/belgede onaylanan konuk sayısını geçmemelidir, evde kalacak insan sayısına çocuklar ve bebekler dahildir. Eğer evde kalabilecek maksimum insan sayısı geçilmişse fazla sayıdaki insanın evden ayrılmasını istenecek veya belli oranda ekstra ücret talep edilecektir.

Kiralanan tüm villa ve apartların ön rezervasyon aşamasında müşterinin beyanı doğrultusunda işlemler yapılmaktadır. Müşteri vermiş olduğu bilgilerin doğru ve eksiksiz olduğunu kabul ve taahhüt  eder. Müşterinin vermiş olduğu eksik yada yanlış bilgilerden kaynaklanan sorunlardan firmamız sorumlu değildir.

 

Fatura - Vergi

Villa Evi web sayfasında yayınlanan tüm Villa/Apart/Daire şirketimize ait değildir. Her Villa/Apart/Dairelerin sahipleri farklı kişi,şahış,şirket ya da kurumlardır. Şirketimiz bu Villa/Apart/Daireleri müşteriye kiralayan aracı(komisyoncudur) bu nedenle şirketimiz sadece aracı(komisyoncu) faturası kesmekle yükümlüdür. Müşterinin ödediği miktar üzerinden belirli bir aracılık(komisyonculuk)karı kazanır ve bu kar üzerinde fatura keser ve kestiği fatura üzerinden vergi öder.Diğer geri kalan miktar Villa/Apart/Daire sahiplerinin karı olduğundan bu miktara fatura kesmez.Villa/Apart/Daire sahipleri kendi paylarına düşen karı yıl sonunda kira beyannamesi olarak devlete vergisini öderler. Villa/Apart/Daire sahiplerinin kazanmış oldukları kardan şirketimiz sorumlu değildir,sorumlu tutulamaz.

 

Hasar Depozitosu

Hasar Depozitosu, eve girişlerde ev sahibi veya görevli tarafından nakit olarak teslim alınan bir ücrettir. Hasar depozito tutarı villa ve apart'a göre değişiklik göstermektedir. Tatiliniz bitiminde evden ayrılmadan önce ev sahibi veya görevli kişi evi kontrol eder. Herhangi bir hasar yoksa ayrıca demirbaşlar eksiksiz ise ücret size çıkışta aynen iade edilir. Yapılan hasar veya eksiklikler alınan depozito fiyatından yüksek ise ücret misafirimizden talep edilir.

 

Eve Giriş Çıkış Saatleri

Tüm evlerimizde eve giriş saati 16:00 saatleri arasında olup, evden çıkış saati ise en geç 10:00'a kadardır. Yapılan çıkışların ardından evlerimiz temizlenip bir sonraki müşterilerimiz için hazırlanmaktadır. Villa yada apartların teslimatları görevli arkadaşlarımız tarafından yapılmaktadır. Giriş ve çıkış saatlarinde tanınabilecek esneklik bir sonraki müşterimizin gelişine ve evlerimizin hazır olmasına bağlıdır. Bu konudaki izin de tamamen şirketimizin insiyatifindedir. 

 

Evlerin Kapasitesi

Her evin ayrı bir kapasitesi vardır. Web sitemizde ilgilendiğiniz evin maximum kişi sayısı belirtilmektedir. Bu sayı evin kapasitesini belirtmektedir. Evlerimiz de bulunan yatak sayılarına göre evin kapasitesi belirlenmektedir. Bu konuda ev sahiplerimiz de çok hassas olup kapasite aşımına izin verilmemektedir. 

 

Evlerin Donanımı

Tüm Villa/Daire/Apartlarımızı ve içerisinde bulunan eşyalar ile özelliklerini web sitemizden inceleyebilirsiniz. Her evimizde misafir sayısıyla orantılı olarak mutfak eşyaları, havlu ve çarşaf takımları…vb. ihtiyacınız olan birçok malzeme bulunmaktadır.

Aşağıda belirtilen eşyalar tüm villa ve apartlarımızda mevcuttur.

Salon : Koltuk takımı, Lcd Tv, Uydu alıcı, Klima

Mutfak: Buzdolabı, çamaşır makinesi, fırın, ocak, su ısıtıcı, en az konaklayacak kişi sayısına eşit çatal/bıçak takımı

Yatak Odaları: Temiz çarşaf ve yastık takımı, elbise dolabı, klima

Diğer: Ütü ve ütü masası, yemek masası ve oturma grubu, saç kurutma makinesi, şezlong, güneş şemsiyesi, 

 

Havlu, Çarşaf ve Temizlik

Evlerimiz siz gelmeden önce sizin için hazırlanır çarşaflar değiştirilir ve temiz havlular yerleştirilir. Evlerimiz de her zaman için yedek havlu ve çarşaf takımları bulunmaktadır.

Gelen misafirlerimiz 1 haftadan fazla süreli konaklamalarında ise haftada bir ara temizlik yapılır. Bunun dışında talep edilen temizlik ücrete tabi olacaktır.

 

Havuz ve Bahçelerin Bakımları

Her sabah erken saatlerde havuz ve bahçe bakımı yapılıp herhangi bir sorunolursa tarafımıza bildirilecek ve İkbara Havuz Bahçe şirketi tarafından giderilir.

Aksi belirtilmedikçe evlerimizde evcil hayvan kesinlikle kabul edilmemektedir. Evlerimizin tamamının kapalı alanlarında sigara içilmesi yasaktır.

 

Evlerin Resim ve Videoları

Sayfamızda evlerimizin birebir resimlerini bulabilirsiniz. Çekimler kendi ekibimiz tarafından yapılıp ilgilendiğiniz evin her kısmı ve çevresi çekilmektedir. Amacımız ev hakkında aklınızda herhangi bir soru işareti kalmamasıdır. Bazı villa ve apartlarımız site içerisinde yer almaktadır ve aynı veya benzeri şekilde döşenmiş birçok ev bulunmaktadır. Böyle durumlarda ortak foto ve video kullanılmış olabilir. 

 

Rezervasyon, Ödeme, İptal ve İade Koşulları

Villa/Apart/Daire için ön ödeme(Kaparo) yapıldıktan sonra villa/apart/daire müşteri için rezerve edilmiş olur. 

Müşteri,  rezervasyonu başlamadan rezervasyonunu iptal etme hakkına sahiptir. Bu iptal durumunu Villa Evi’ne yazılı olarak bildirmek zorunludur aksi taktirde kabul edilmez.

İptal durumları için belli koşullar söz konusudur bu koşullar aşağıda belirtilecek olup verilecek olan hizmetlerin toplam bedelleri üzerinden yüzdeleri yer alacaktır. İptal koşulları;

 

  1. Villa/Apart/Daire'yi kiralamak için gönderilen ön ödeme(kaparo)nin iadesi mümkün değildir.
  2. Rezervasyonun başlamasına 29 ile 23 gün arası günler kala müşteri toplam seyahat bedelinin %50’sini
  3. Rezervasyonun başlamasına 22 ile 16 gün arasında olur ise müşteri seyahat bedelinin %75’ini
  4. Rezervasyonun başlamasına 15 gün kala ile rezervasyonun başlangıç günü içerisinde olur ise müşteri seyahat bedelinin %100’ünü ödemek mecburiyetindedir.

 

Rezervasyonun Villa Evi tarafından iptali

Tatil evlerinin bulunduğu yörelerde veya evlerin kendisinde (evin tesisat donanımındaki halledilmesi mümkün olmayan problemler, bölgede yaşanan ve günlerce kesintisiz süren su veya elektrik kesintileri, deprem vb. felaketler) gibi ön görülemeyen durumlarda Villa Evi rezervasyonunuzu iptal etme hakkına sahiptir. Misafirin isteğine ve mağduriyetine bağlı olarak Villa Evi kiralanan Villa/Apart/Daire ayarında alternatif evler sunmaya çalışır. Misafir, alternatif Villa/Apart/Dairelerden birini seçebileceği gibi isterse rezervasyonu tamamen iptal ederek problemin başladığı günden sonraki kalan ödemenin iadesini talep edebilir. Müşteri, geri kalan ödemeyi zamanında yapmadığı durumlarda Villa Evi rezervasyonu iptal etme ve müşterinin daha önce ödemiş olduğu ücreti geri iade etmeme aynı zamanda bu Villa/Apart/Daireyi başkasına kiralayabilir hakkını verir. Rezervasyon iptalleri yazılı olarak yapılır aksi bir durumda iptallerin geçerliliği yoktur. Rezervasyon iptali yazılı olarak Villa Evi’nin eline ulaştığı tarihten sonra geçerli olur.

 

Rezervasyon tarih değişikliği

Rezervasyon yaptığınız tarihlerde değişiklik yapabilirsiniz. Evimiz istediğiniz tarihlerde müsait ise rezervasyon tarihi istediğiniz tarih ile değiştirilir.Rezervasyonunuzun başlamasına 45 gün kala tarih değişikliği yapılmaz.

 

Diğer Önemli Bilgiler

1 ) Kiralanan Villa, Apart ve Daire’ye giden yolların bozuk, yokuş  yukarı, stabilize, ıslak zemin olması vb. gibi durumlardan Villa Evi (YELKEN TURİZM BAYRAM KAYA) sorumlu değildir.

2 ) Kiralanan Villa, Apart ve Daire’ye ulaşım sırasında oluşabilecek kaza vs. her türlü olumsuzluktan firmamız Villa Evi (YELKEN TURİZM BAYRAM KAYA) kesinlikle sorumlu tutulamaz.

3 ) Bazı villa inşasında ve mimarisinde kullanılan farklı malzemeler (sedir ağacı,çam ağacı,plastik ürünler,bahçede veya tatil evi içinde kullanılan bitki vb.) müşteriyi sağlıksal yönden veya psikolojik yönden rahatsız etmesi durumunda bu olaydan firmamız Villa Evi (YELKEN TURİZM BAYRAM KAYA)  kesinlikle sorumlu tutulamaz.

4 ) Tüm tatil evlerimizde konaklayacak olan müşterilerimize özel araç lazım olacaktır.Müşterinin kiraladığı tatil evine ulaşımı kendi sorumluluğundadır. Firmamız kesinlikle sorumlu tutulamaz.

5 ) Müşteri herhangi bir  firma ve şahıslardan taksi,transfer aracı veya kiralık araç temin edebilir. Bu hizmetlere firmamız karışmaz. Tamamen müşterinin kendi sorumluluğundadır.

6 ) Tatil evini kiralayan müşteri kiralamış olduğu tatil evinin coğrafi konumundan dolayı memnuniyetsiz kalması durumunda firmamız sorumlu tutulamaz.

7 ) Web sitemiz üzerinden kiralanacak olan tatil evinin konumu Google Harita üzerinden yaklaşık olarak işaretlenmiştir.

8 ) Müşteri kiraladığı tatil evine ulaşımı sırasında özel veya kiralamış olduğu aracının zarar görmesinden dolayı firmamız sorumlu tutulamaz.

9 ) Web sitemiz de bulunan ilanların mesafelerini gösteren uzaklıklar yaklaşık olarak yazılmıştır. Sakınma payı az da olsa vardır. Müşteri bunu göz önüne almayı kabul eder.

10 ) Kiralanan tatil evinde bulunan havuzda oluşacak boğulma, düşme, kol kırılması gibi oluşacak tüm kazalardan firmamız sorumlu tutulamaz.

11 ) Kiralanan tatil evinde oluşabilecek müşterinin sebep olduğu olaylardan yangın, elektrik kaçağı, tüp kaçağı ve bunun sonucunda oluşacak ölüm ve kazalardan, telekomdan kaynaklanan telefon ve internet kesilmesi elektrik şirketlerinden kaynaklanan elektrik kesintilerinden firmamız sorumlu tutulamaz.

12 ) Web sitemizde belirtmiş olduğumuz tatil evleri birebir aynısı olup sitede göründüğü gibi olmadığını, sitede daha iyi göründüğünü, sitede daha büyük olduğu vb. gibi bahaneler kabul edilemez ve firmamız sorumlu tutulamaz.

13 ) Müşteriyi akrep, böcek sokması, köpek ısırması vb olaylardan dolayı firmamız sorumlu tutulamaz.

14 ) Rezervasyon aşaması ve sonrasında cenaze, ölüm, düğün, sağlık problemi, kaza, kamu veya özel şirket personellerinin izin iptali vb. durumlarda kiralama şartları geçerli olup iptal durumu söz konusu değildir.

15 ) Misafirlerimizin seyahat sigortaları yaptırmasını önermekteyiz. Tatiliniz sırasında oluşabilecek kaza, hırsızlık v.b. gibi durumlarda zararın tanzimi için sigorta şarttır. Firmamız yada Villa,Apart ve Daire sahibi doğabilecek maddi ve manevi sorunlarda sorumlu değildir.

16 ) Önceden beyan edilen kalan peşin ödeme girişte nakit olarak verilecektir. Eğer 24 saat içinde ödeme yapılmaması halinde Villa Evi (YELKEN TURİZM BAYRAM KAYA) rezervasyonu iptal etme yetkisine sahip olup, kalan tüm ödemeyi yasal yollar ile alma hakkına sahiptir.

 

       Müşteri, misafir ve tatilciler yukarıda açıkça belirtilmiş olan tüm koşulları kabul etmiş olup bu ve benzeri bahaneleri üreterek kira sözleşmesini fesih çabasına girmesi takdirinde Villa Evi (YELKEN TURİZM BAYRAM KAYA)  sözleşmeyi tek başına fesih etme hakkını ve sözleşme bedelini talep etme hakkını kullanabilir.

 

Konaklama Sırasında Herhangi Bir Problem Olursa Ne Yapmalıyım?

Tüm tatiliniz süresince, kiraladığınız tatil konutuyla ilgili her türlü sıkıntı ve şikayetlerinizle 24 saat şirketimizi ulaşabilir ve bilgi verdiğiniz taktirde şirketimiz ilgilenmektedir. Bize telefonla veya elektronik posta ile bilgi vermeniz yeterli olacaktır.

 

Tatil Konutumun Yerini Nasıl Bulacak ve Kimden Teslim Alacağım?

Tüm tatil konutlarımız, bulunduğu bölgedeki yetkililerimiz tarafından size tanıtılıp teslim edilmektedir. Tatil konutunun tam olarak yerini, tatil konutu detayı bölümünde yer alan “Harita Konumu” paneli aracılığıyla görebilirsiniz. Kiralamış olduğunuz konutun bulunduğu tatil bölgesine ulaştığınızda bizi veya size ayrıca iletilen görevli/yetkili telefonunu aramanız ya da ofisimize gelmeniz yeterli olacaktır. Yetkili bir personelimiz size eşlik edecek, sizi yazlığınıza ulaştıracak ve gerekli bilgileri size aktardıktan sonra anahtarı size teslim edecektir.

Ofisimizin bulunmadığı bölgelerde yetkili personelimiz size tatilinizin başlamasından önce sizi karşılayıp tatil konutunuzu teslim edecek kişinin bilgilerini size ulaştıracaktır. Tatiliniz boyunca tüm şirket çalışanlarımızız güzel bir tatil geçirmeniz için gerekli tüm olanakları sağlayacağınızdan kesinlikle hiçbir şüpheniz olmasın.

Şimdiden iyi tatiller dileriz...

Villa Evi Ekibi 

 
WhatsApp Support! Whatsapp
Müşteri Temsilcileri
CREATE RESERVATION
Dates Available
Check-in Time : Check-out time :
Accommodation Amount :
Electricity Fee :
Cleaning Fee :
Total amount :
Advance payment :
Remaining Entry :
AVAILABILITY CALENDAR
MüsaitAvailable
DoluFull
Ödeme BekliyorAwaiting Payment
Giriş-Çıkışcheck-in-check-out
Özellik Property
General features
Kitchen Information
Hall Information
Pool Garden Information
Fireplace
Private Garden
Fully Furnished and Furnished
Heated Pool
Internet connection
Jacuzzi
Balcony/Deck/Terrace
Indoor Pool
Parking / Parking Lot
Number of Beds
View
sea
Mountain
City
Nature
Bluetooth Audio System
Disabled Friendly
Unusual Architecture
Sauna
Steam bath
Baby Bed
Private Pool